Partnerzy

Kalisz.biz.pl - ogłoszenia dla mieszkańców Kalisza.

Dnia  1 maja wyruszyliśmy do Lomme o godz. 20 z Kalisza w składzie:
1. Wełna Arkadiusz
2. Kubiak Bartłomiej
3. Rządek Filip
4. Szurczak Arkadiusz
5. Wytwer Adrian

Do Lomme dotarliśmy następnego dnia o godz. 12, przejeżdżając przez Niemcy, Holandię, Belgię.
Na miejscu przywitał nas promotor gali Eduardo Fontes. Zakwaterowaliśmy się w hotelu sieci Premier Classe, nazywającym się LA CHAMBRE.


Pierwsza waga odbyła się o godz. 13, gdzie obecny był tylko promotor Eduardo Fontes. Po zważeniu zaprosił nas na bardzo obfity posiłek.

Na godz. 16 zostaliśmy zaproszeni na prezentację zawodników, po czym okazało się, że sędziowie zażądali oficjalnej wagi. Wtedy okazało się, że Filip i Adrian po obfitym posiłku mieli po 3 kilo nadwagi. Sędziowie przełożyli wagę na kolejny dzień na godz. 17.

Po powrocie do hotelu obaj zawodnicy zabrali się za zrzucanie zbędnych kilogramów.
W dniu walk zaproszono nas na śniadanie do bardzo ekskluzywnej restauracji o nazwie HIPOPOTAMUS, ale nie wszyscy mogli zasmakować potraw serwowanych w tak luksusowej restauracji.

O godzinie 17 zaczęła się ostateczna waga, gdzie zważono dwóch zawodników ARKADII: Filipa oraz Adriana. Ten drugi po wejściu na wagę miał jeszcze kilogram nadwagi, więc wagę przełożono ostatecznie na godz. 18:30. Adrian ostatecznie zbił wagę i został dopuszczony do walki.
Gala zaczęła się o godz. 20 prezentacją zawodników zaproszonych na galę. W ringu zgromadzili się 3 reprezentacje: Francji, Belgii oraz Polski wraz z promotorami gali, przyjaciel Arka Jean Paul (słynny konferansjer z Super Ligi), ambasadorzy Algierii oraz Maroka, którzy wręczyli francuskim zawodnikom narodowości Algierskiej i Marokańskiej specjalne wyróżnienia.
Przedstawicielom danych narodowości ( promotorom) zostały wręczone puchary, upamiętniające galę w Lomme.

Pierwszą naszą walkę stoczył Arkadiusz Szurczak vs. JULIEN DOMINGOS (Algieria).
Walka ta była zakontraktowana na 5 rund po 2 minuty( klasa B). Julien Domingos jest zawodowym mistrzem Francji (rok 2006-2007), na swoim koncie ma 41 walk zawodowych (40 wygranych i 1 przegraną), przebywał wielokrotnie w Tajlandii, trenuje od 10 roku życia, jest synem menadżera Mario Domingos, reprezentuje barwy DOMINGOS TEAM. Julen wygrał z Arkiem w 4 rundzie przed czasem, uderzając kilkakrotnie Arka w udo.

Drugą naszą walkę miał Bartłomiej Kubiak vs. Samir Bjabba (Algieria). Pojedynek zakontraktowany był na 5 rund po 2 minuty (klasa B). Samir ma na koncie 36 walk (5 przegranych), reprezentujący klub DOMINGOS TEAM. Bartłomiej w drugiej rundzie znokautował rywala bardzo silnym kopnięciem na korpus łamiąc 2 zebra.

Po 2 minutowej przerwie rozpoczęła się druga część gali. Kolejnym naszym zawodnikiem był Adrian Wytwer vs. MUSTAPHA BENSIHMED (Maroco). Walka była zakontraktowana na 5 rund po 3 minut (klasa A). Mustapha jest dwukrotnym mistrzem Europy w muay thai oraz kick-boxing full contakt, ma na swoim koncie 80 walk zawodowych, z czego 2 przegrane, reprezentuje Team Domingos.
Walka była bardzo wyrównana. Mustapha używał głownie ciosów bokserskich oraz kopnięć na korpus. Adrian pracował głównie w klinczu, zadając również ciosy na spotkanie kolanem, low kick itp. Werdyktem sędziów wygrał Mustapha. Po werdykcie Mustapha oddal Adrianowi swój puchar, podnosząc jego rękę i wskazując drugą ręką na Adriana jako zwycięzcę. Adrian podnosząc odprowadził przeciwnika do jego narożnika, co bardzo spodobało się publiczności i na stojąco dziękowała za walkę.

Walką wieczoru była walka Filipa Rządka vs. MALIK MANGOUCHI (Algieria), reprezentujący Domingos Team. Zakontraktowana na 5 rund po 3 minuty (klasa A). Malik jest bardzo utytułowanym zawodnikiem oraz najlepszym zawodnikiem we Francji w tej kategorii wagowej, ma na swoim koncie 120 walk, z czego żadnej nie przegrał. Była to bardzo wyrównana walka. Malik atakował głównie technikami bokserskimi, a także pracował lepiej od Filipa w klinczu. Filip uderzał low kick, midel kick, oraz techniki bokserskie.
Ostateczny werdykt - wygrana Malika na punkty.

Podsumowując, gala została profesjonalnie zorganizowana na najwyższym poziomie, za co chcielibyśmy serdecznie podziękować Eduaro Fontesowi, a także naszemu przyjacielowi, Jean Paul, Rene. Również chcemy podziękować licznie zgromadzonej Polonii, która była obecna na gali za gorący doping. Po walkach nasz Team wyruszył do Paryża gdzie zwiedzili m.in. wieżę Eifla, plac Pigal, łuk Triumfalny itd.

Chciałbym bardzo podziękować naszym zawodnikom za piękne walki, których poziomem nie możemy się powstydzić pokazując, że nasz Team potrafi dobrze zawalczyć na arenie międzynarodowej z taki klubami jak Team Domingos itp.

TEAM ARKADIA SPORT
ARKADIUSZ WEŁNA