Partnerzy

Kalisz.biz.pl - ogłoszenia dla mieszkańców Kalisza.

img-0-jpg2d7559.jpgDużą dawkę emocji zafundowano kibicom, którzy w sobotni wieczór pojawili się w kaliskiej hali Arena. II Gala Boksu była znakomitą imprezą. Nie brakowało zaciętych pojedynków. Były nokauty, lała się też krew. W najważniejszych walkach wieczoru po sukcesy sięgali reprezentanci gospodarzy: Anna Sikora, Arkadiusz Szurczak i Aleksander Kruk.

Zainteresowanie galą było bardzo duże. W sobotę na trybunach kaliskiej hali zasiadło ponad dwa tysiące sympatyków sportów walki. Emocji nie brakowało. Organizatorzy zadbali o wszystko. Fani nie mieli powodów do narzekań.

Na ringu oglądaliśmy wiele ciekawych pojedynków. Mieliśmy szeroki przegląd sportów walki. Były więc walki w MMA, K1, boksie tajskim i boksie. Odbyły się trzy pojedynki o mistrzowskie pasy. We wszystkich po sukcesy sięgali reprezentanci gospodarzy.

W najważniejszej walce wieczoru Anna Sikora zmierzyła się z Aleksandrą Jasjukevicą. Łotyszka próbowała dotrzymać kroku kaliszance. Systematycznie jednak opadła z sił. W 4 minucie Anna Sikora przeszła do zdecydowanego efektu. Rywalka była mocno obijana. Wtedy też jej trener zdecydował się rzucić na ring ręcznik, co oznaczało sukces kaliszanki. Anna Sikora wywalczyła więc pas Młodzieżowego Międzynarodowego Mistrza Polski.

Wcześniej kapitalnie wypadł Aleksander Kruk. ,,Szasza” w pojedynku w boksie tajskim zmierzył się z Michalem Balazem. Stawką było mistrzostwo świata WKF. Kruk nie dał szans rywalowi. W I rundzie powalił go na deski i po chwili odbierał efektowny pas.

Sukces zanotował także Arkadiusz Szurczak, który musiał się jednak sporo napracować, żeby pokonać Michala Peczara. Kaliszanin został mistrzem Europy WKU, bowiem wygrała tą walkę na punkty.

W sobotę rozegrano także walki rankingowe. W K1 Stanisław Zaniewski pokonał Michala Hojera, w walce MMA Dawid Matyszczak nie dał szans Lukasowi Mandincowi, natomiast Filip Kulawiński w boksie tajskim w znakomity sposób rozprawił się z Richardem Gendą, posyłając rywala na deski. Jedyny zawodnikiem gospodarzy, który nie wygrał swojej walki był Mateusz Dumczal. On musiał uznać wyższość Martina Pacasa.

Gala transmitowana była przez Telewizję Proart. Retransmisja niebawem na antenie tej stacji. My tymczasem prezentujemy skrót z tej imprezy. Zapraszamy do oglądania!

Autor: Bartosz Karasiński

Źródło: http://wlkp24.info/aktualnosci/4883,gala-pelna-wielkich-emocji.html

Zdjęcia z gali: http://wlkp24.info/aktualnosci/4869,ii-kaliska-gala-boksu-foto-.html