Partnerzy

Kalisz.biz.pl - ogłoszenia dla mieszkańców Kalisza.

W dniach 10-15.11.2014 w Pradze, w Czechach odbyły się Mistrzostwa Świata federacji WKF. Udział wzięło ok. 600 zawodników w formułach Kick-boxingu, Muay-Thai, K1, MMA. Do kadry Polski powołany został kaliszanin Adrian Kupaj. Zawodnik Arkadii Kalisz zdobył srebrny medal i został Vice-Mistrzem Świata K1. Nie przyszło mu to jednak łatwo.

Najpierw tygodnie ciężkich treningów pod okiem trenera Aleksandra Kruka; później sparingi w klubie Arrachion Olsztyn (gdzie Nasz zawodnik sparował m.in z Mamedem Khalidovem), w klubie Puncher Wrocław (w którym Adrian miał okazje trenować z Zawodowym Mistrzem Świata Muay-Thai Pawłem Jędrzejczykiem). W końcu podsumowanie i udział w Mistrzostwach, w których kaliszanin pokonał m.in. solidnego Austriaka czy choćby mocno bijącego Czecha Jiriego Stadlera.

W pół finale po bardzo zaciętym ale zwycięskim pojedynku z miejscowym zawodnikiem odniósł kontuzje ręki. Po mimo bólu Nasz zawodnik wyszedł do walki finałowej używając jedynie lewej ręki i technik nożnych. Niestety pomimo wielkich chęci Adrian przegrał walkę o złoto. Przeciwnik po pierwszej rundzie zauważył i wykorzystał chorą rękę polaka mocno ją okopując. Kaliszanin oddał nie tylko serce ale i zdrowie gdyż jak się później okazało nastąpiło złamanie z przemieszczeniem w prawej ręce.

Gdyby nie kontuzja byłaby duża szansa na złoto. ''Czuje niedosyt bo byłem dobrze przygotowany i zmotywowany by wygrać finał jednak kontuzja okazała sie za silna. Cieszę się jednak, że mogłem reprezentować Polskę i zdobyłem medal oraz tytuł Vice-Mistrza Świata. Chciałem podziękować promotorowi i trenerowi Arkadiuszowi Wełnie za cenne rady w narożniku bez których nie doszedłbym tak daleko oraz Piotrowi Nowakowi za wsparcie finansowe w przygotowaniach i wyjeździe. Swój sukces dedykuje mojemu chrześniakowi Oliwierkowi, który skończył 5 miesięcy - Adrian Kupaj.