tag pralniczy przeznaczony do znakowania i kontroli rfid wyrobów tekstylnych itp które podlegają procesom pralniczym odporny
expodziezmedyczna.pl

Partnerzy

Kalisz.biz.pl - ogłoszenia dla mieszkańców Kalisza.

Dnia 21 listopada 2015 roku o godzinie 18.oo w hali RONDO w Koninie odbyła się I EDYCJA zawodowej gali A1, której promotorem był Arkadiusz Wełna.

Turniej A1, którego promotorem jest Arkadiusz Wełna specjalizuje się w turniejach 8-śmio osobowych w formule Muay Thai. Turniej rozgrywany był w kat. -85kg. na zasadach Muay Thai, gdzie można wykorzystać wszystkie tajniki tajskie jak np. łokieć, kolano, poniżej pasa, lowkick z jednym wyjątkiem iż podczas walki zabrania się walki w klinczu. W turnieju tym wystąpili zawodnicy tacy jak: Aleksander Kruk- Polska, Adrian Valentini-Słowacja, Jakub Klauda- Czechy, Odije Manda-Francja, Stanisław Zaniewski-Białoruś, Piotr Lepich-Polska, Jakub Benko-Słowacja.

Przy hali zapełnionej przez ludzi odbyła się oficjalna prezentacja zawodników turniejowych jak i tzw. super fightów. Podczas prezentacji zawodników zostały odegrane hymny wszystkich państw, a także uczczono minutą ciszy ostatni zamach, który miał miejsce w Paryżu.

Turniej rozpoczęła pierwsza walka turniejowa pomiędzy Polakiem- Aleksandrem Krukiem a Jakubem Benko z Słowacji. Po bardzo wyrównanej walce zwyciężył Aleksander Kruk tym samym dostając się do półfinału. W drugiej walce turniejowej zmierzyli się zawodnik reprezentujący Polskę- Piotr Lepich a także Adrian Valentin- Słowacja, w tej walce jednogłośnie zwyciężył zawodnik ze Słowacji tym samym jako drugi przeszedł do półfinału. Trzecią walkę turniejową stoczyli pomiędzy sobą zawodnik z Fracji- Odije Mana z zawodnikiem z Czech- Jakubem Klaudą. W tej walce 2:1 zwyciężył zawodnik z Czech, i tym samym jako trzeci również dostał się do półfinału. Jako czwarty do półfinału wszedł Stanislaw Zaniewski, spowodowane było to tym iż w przed dzień turnieju nie dojechało dwóch zawodników z Litwy i Łotwy ponieważ ulegli wypadkowi.

W przerwie pomiędzy walkami turniejowymi można było zobaczyć pokaz najmłodszych uczniów Kaliskiego Stowarzyszenia Sportów Walki Arkadia. Podczas pokazu technik Muay Boran takich jak: Kalejk Muay Thai, May May Muai Thai, a także pokaz uderzania łokciami. Techniki te wykonywali Maciej Herbich 4 khan, Wiktoria Staszak 4khan oraz Adam Borowski 4khan.

Jako pierwszy z super fightów w formule K1 -65kg stoczyli ze sobą Cezary Zugaj WHITE BEARS BIAŁYSTOK, który zmierzył się z Michałem Marszałem z GOLDEN DRAGON BYDGOSZCZ. W tej walce jednogłośnie zwyciężył Cezary Zugaj. Kolejnym super fightem była walka dziewczynek -30kg w formule Muay Thai pomiędzy Oliwią Zembikiewicz MUAY THAI BOLESŁAWIEC a Wiktorią Staszak z KALISKIEJ ARKADII. W tej walce ogłoszono remis. Kolejnym super fightem w kat. Do 34kg również w formule Muai Thai był pojedynek pomiędzy Adamem Borowskim a Maciejem Herbichem, oboje z KALISKIEJ ARKADII, w tej walce sędziowie również ogłosili remis.

Po kilku super fightach nadszedł czas na walki półfinałowe w formule A1. W pierwszym półfinale spotkali się Aleksander Kruk z Adrianem Valentinem, remisem przez wskazanie tą walkę zwyciężył zawodnik ze Słowacji Adrian Valentini. Drugą walką półfinałową była walka pomiędzy Stanisławem Zaniewskim a Jakubem Klaudą. Werdyktem 2:1 zwyciężył zawodnik z Czech.

W przerwie pomiędzy półfinałem a finałem w następnych walkach spotkali się zawodnicy w formule MMA. Jako pierwszy do ringu wyszedł Adam Smulski ŚWIĘTOKRZYSKI KLUB MMA a naprzeciw niego stanął zawodnik Jakub Wieczorek MMA JAROCIN. W tej walce zwyciężył w pierwszej rundzie przez duszenie zawodnik z Jarocina-Jakub Wieczorek. Po tej walce odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań i wręczenie nagród sponsorom, gdzie licznie zgromadzeni sponsorzy zgromadzili się w ringu. W kolejnej walce w formule K1 kat. OPEN, najbardziej oczekiwanej przez mieszkańców Konina wystąpił zawodnik z Konińskiego klubu K1 KONIN Dawid Drzewiecki z Michałem Grzesiakiem z klubu RESPEKT OSTRÓW WIELKOPOLSKI. Podczas wyrównanej walki w drugiej rundzie na wskutek decyzji lekarza zwycięzcą został Michał Grzesiak.

W długo oczekiwanym finale spotkało się dwóch zawodników, którzy zwyciężyli w walkach półfinałowych Adrian Valentini-Słowacja wraz z Jakubem Klaudą- Czechy. W walce tej na punkty zwyciężył Adrian Valentin, gdzie został pierwszym mistrzem pierwszej edycji turnieju A1.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim za udział w turnieju a także już dziś zaprosić na kolejną edycję, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Z sportowymi podziękowaniami Prezydent Światowej Federacji A1 Arkadiusz Wełna, menadżer federacji A1 Jarosław Brzeg.