Co zdecydowanie warto wziąć pod uwagę wybierając piłkochwyty?

Na szkolnych boiskach czy orlikach roi się od młodych sportowców. Aby jednak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo boisko powinno być odpowiednio przygotowane. Trudno poradzić sobie z tym bez piłkochwytów. Nie każdy zdaje sobie sprawę czym one tak właściwie są oraz z jakich powodów są one tak ważne. Jakie są najważniejsze informacje na temat piłkochwytów? Z jakiego względu warto je założyć? Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu piłkochwytów?

Piłkochwyty – czym dokładnie są?

Piłkochwyty to specjalna, montowana dookoła boiska konstrukcja składająca się ze stelaża oraz siatki. Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych modeli oraz wielkości piłkochwytów. Podstawowym celem konstrukcji jest zapobieganie przedostawaniu się piłek poza boisko czy orlik. 

Dlaczego piłkochwyty są takie ważne?

Niekiedy klienci nie zdają sobie sprawy, że zamontowanie piłkochwytów jest wyjątkowo ważne. Pozytywnie wpływają one na zdrowie, a nawet życie osób korzystających z boiska. Dzięki nim nie ma możliwości, żeby wysoko wybita piłka potoczyła się przykładowo na ulicę, gdzie wskutek nieuwagi mogłoby dojść do tragedii.

Co więcej, zwykle boiska są położone niedaleko domów, a stale wypadająca piłka mogłaby przyczynić się uszkodzenia mienia osobistego czy wypadku.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania piłkochwytów?

Wybierając piłkochwyty dobrze jest wziąć pod uwagę parę najważniejszych aspektów. Przede wszystkim powinny być one odpowiednio wysokie, ponieważ jedynie w takim przypadku będą skutecznie zatrzymać nawet wysoko kopniętą piłkę. Za dobrą wysokość piłkochwytów można uznać od 6 do 8 metrów. 

Co więcej, powinno się dopasować odpowiedni rodzaj piłkochwytu. Do przydomowych przestrzeni rekreacyjnych świetnie nadadzą się wolnostojące konstrukcje, montowane do ziemi dzięki specjalnym uchwytom. W przypadku większych piłkochwytów konieczne będzie wbicie w ziemię specjalnych słupów.

Piłkochwyty – gdzie najlepiej będzie kupić?

Wybierając piłkochwyty w żadnym wypadku nie powinno się pomijać także wybrania dobrej firmy. Chętnie wybierana jest firma Stempel – piłkochwyty i sprzęt sportowy, która wyróżnia się długotrwałą dużym doświadczeniem i fachowym podejściem do klienta. W ofercie dostępne są nie tylko różne warianty piłkochwytów, ale także rozmaite akcesoria do uprawiania sportów w szkołach czy na halach sportowych. Firma zapewnia też sprawną wysyłkę i zamontowanie sprzętu.

Sport